Ako začala moja láska k foteniu...

Updated: Jul 18, 2018


Vždy ma bavilo fotiť. Fascinovalo ma, ako sa dá jedným klikom zvečniť všetka tá krása okolo mňa. Aj keď som ešte nemala vlastný fotoaparát, tak som si predstavovala, aké by to bolo, keby som mala foťák v oku a vedela som spraviť fotku iba žmurknutím. Chodila som po krásnom Liptove a žmurkala :)


Na strednej mi ocino kúpil prvý lepší digitálny foťák. Išla som si poň až do ďalekej Bratislavy :D To bola výprava! Bol to taký väčší kompakt, na ktorom sa dali robiť nejaké manuálne nastavenia. A mal dokonca otočný displej!!! V tej dobe som chodila v Mikuláši na kurz fotenia a uvažovala o tom, či ísť na vysokú školu študovať fotografiu. No nakoniec som nemala dosť odvahy a rozhodla som sa pre "normálnu" školu a je zo mňa vyštudovaná marketérka.


Ocino nás naučil milovať cestovanie a spoznávanie nových miest a krajín. Na striedačku brával mňa a sestru na jeho cesty po svete. A tak som sa vďaka nemu dostala do Tibetu, Nepálu, Thajska a ďalších krásnych krajín. Vždy som si so sebou brala foťák a nafotila množstvo záberov krajiny, pamiatok, detí a domácich v každej krajine. Aj keď som neskôr chodila na cesty bez ocina, vždy som sa tešila, ako mu po dovolenke poukazujem všetky miesta, ktoré som videla a porozprávam všetky zážitky. Láska k cestovaniu mi ostala dodnes. A aj keď tu už ocino nie je, viem, že by sa veľmi tešil z každej mojej ďalšej cesty.

S ocinom na prvej veľkej ceste v Tibete

Svoju prvú zrkadlovku som sa rozhodla kúpiť si v roku 2014. Vedela som, že chcem fotiť a že budem mať čoraz viac objektov na fotenie :)


A potom prišla Alžbetka...


To, že chcem fotiť deti a portréty, som si uvedomila, keď sa narodilo naše krásne krstniatko Alžbetka. Mala 6 dní, keď som ju prvý krát videla a bola to láska na prvý pohľad. Taký krásny malý ružový človiečik! A tak som ju fotila a fotila a fotila. Alžbetka bude mať zo svojho detstva toľko fotiek, že si ich asi ani nikdy všetky nepozrie.


A takto vyzerala Alžbetka v brušku...

a keď mala 6 dní...


Odvtedy uplynulo tri a pol roka a keďže rok čo rok okolo mňa pribúdajú nové detičky, objektov na fotenie je čoraz viac.


Mojimi najvernejšími modelmi sú kamaráti Tami, Veronika a Peťo. Práve im vďačím za to, že som sa rozhýbala a rozhodla sa prezentovať moju záľubu verejne. Patrí im za to moja veľká vďaka. Sama by som si asi nikdy nepovedala, že idem do toho. Natoľko mi verili, že mi zverili fotenie ich svadby, čo bola pre mňa obrovská výzva, zodpovednosť a česť zároveň.


ĎAKUJEM!


A samozrejme ďakujem aj všetkým ostatným mojim zlatým kamarátom, ktorých som mala tú česť fotiť. Špeciálne Alenke a Vojtovi, ktorí boli dokonca ochotní ísť so mnou na fotokurz, aby som si natrénovala fotenie svadby. Dokonca aj obrúčky si kvôli mne vymieňali :*


Tak a na záver, aby som nezabudla, musím ešte poďakovať neznámemu páchateľovi spred Kauflandu na Patrónke, ktorý mi ukradol celú moju fotovýbavu. Vtedy som si povedala, že neprestanem fotiť, práve naopak budem fotiť ešte viac a dám o tom vedieť všetkým. A vlastne vďaka nemu mám teraz aj lepší foťák :D Takže díky moc. Dúfam, že ti poslúžil.


60 views

Recent Posts

See All